Zabavno u kući Portugalca: Ronaldo zarobio Georginu, djeca je oslobodila (VIDEO)

Nikada nije dosadno u kući Kristijana Ronalda (Cristiano), a ni onima koji Portugalca prate na društvenim mrežama.  Sada je igrač Juventusa podijelio jedan snimak na kojem se igrao sa porodicom.

Messi: Nogomet i život više nikada neće biti isti

Objavljeno

-

Od

Ponajbolji nogometaš svijeta Argentinac Lionel Messi izjavio je da nogomet, a ni život, više nikada neće biti onakvi kakvi su bili prije nego što je svijet zadesila pandemija izazvana širenjem korona virusa.

U Španjolskoj je od posljedica bolesti Covid-19 preminulo više od 27.000 ljudi, a nakon gotovo tromjesečne izolacije zemlja se polako vraća aktivnostima koje su bile zaustavljene, među kojima je bio i nogomet. Španjolska La Liga trebala bi krenuti s nastavkom natjecanja od 11. juna.

“Mislim da nogomet, kao i život općenito, neće više nikada biti isti”, izjavio je Messi u razgovoru za dnevnik El Pais, a njegove izjave je prenijela i Barcelona na službenom internetskom portalu.

“Vraćamo se treninzima, natjecanju i svemu što smo prije pod normalno činili, ali to činimo postupno. Svima će ovo biti čudna situacija, pogotovo onima koji su imali neke uobičajene radne navike”, rekao je Messi i osvrnuo se na posljedice koje za sobom ostavlja pandemija u kojoj je više od šest miliona ljudi bilo zaraženo korona virusom.

“Mnogo je ljudi koji su imali loša iskustva, jer ih je ova situacija pogodila na neki način. Mnogi su izgubili člana porodice ili prijatelja od kojih se gotovo i nisu mogli oprostiti. Nema ničeg groznijeg od gubitka ljudi koje najviše voliš. To je za mene iznimno frustrirajuće i čini mi se kao nešto najnepoštenije”, zaključio je kapetan Barcelona koja u nastavak prvenstva, do čijeg je završetka ostalo 11 kola, ulazi s dva boda prednosti pred drugoplasiranim Real Madridom.

Sve utakmice u Španjolskoj bit će odigrane na praznim stadionima i uz provođenje vrlo strogih zaštitnih mjera za igrače i klupske zaposlenike.

Od

Nismo imali efikasno popodne u Bundesligi. No, krenimo redom. Herta našeg Vedada Ibiševića Herta je nastavila sa odličnim rezultatima.  Plavo-bijeli su u Berlinu savladali Augzburg 2:0 (1:0). Vodeći gol postigao je Dilrosun u 25. minutu, a pobjedu je potvrdio Pjontek u 3. minuti sudijske nadoknade drugog poluvremena.

Ibišević je ponovo bio starter i odigrao 64 minute.

Također, slavio je i Hofenhajm našeg Ermina Bičakčiće. Minimalnim rezultatom savladao je Majnc u gostima – 0:1.  Prvo je u 27. minutu Suber promašio penal, a gol odluke postignut je u 43. minutu. Samaseku je dugom loptom pronašao Bebua, koji se odlično izborio između dvojice defanzivaca i sa desetak metara preciznim udarcem smjestio loptu u donji desni ugao.

Naš reprezentativac Bičakčić je u igru ušao u 45. minuti…

Za razliku od kluba iz Berline i Hofenhajma, Šalke nastavio crnu seriju.  Verder je ovaj put slavio u Gelzenkirhenu (0:1) i tako osvojio važna tri boda u borbi za opstanak. Strijelac jedinog gola bio je Leandro Betankur u 32. minuti.

Ajntraht iz Frankfurta napravio je iznenađenje na teškom gostovanju Volfsburgu – 1:2 (0:1), a Bajer Leverkuzen sinoć je na gostovanju kod Frajburga slavio u prvoj utakmici 29. kola. Gol odluke je postigao Haverca u 54. minuti.

Poredak: Bajern 64 boda (utakmica manje), Borusija Dortmundc 57 (utakmica manje), Bajer Leverkuzen 56, RB Lajpcig 55 (utakmica manje), Borusije Menhengladbah 53 (utakmica manje), Volfsburg i Hofenhajm po 42, Frajburg i Herta po 38…