Upišite traženi pojam

Sport

(VIDEO) NESTVARNA PARTIJA STEVANOVIĆA: Bh. velemajstor se večeras igrao sa Baselom

Ova vijest je preuzeta sa portala Sport 1

Servette je u utakmici 35. kola Super lige Švicarske remizirao sa Baselom rezultatom 3:3, a Stevanović je utakmicu završio sa dvije asistencije i jednim postignutim pogotkom.

Igrala se 41. minuta kada su Stevanović i Bedia izašli sami pred golmana Basela, a bh. fudbaler nesebično dodao loptu saigraču i omogućio mu da nesmetano zatrese mrežu gostujućeg tima.

Basel je izjednačio dvije minute kasnije preko Amdounija, da bi u 69. minuti pogotkom Burgera stigao i do preokreta.

A onda je došla 73. minuta i nova genijalnost Stevanovića.

Bh. fudbaler je sjajno anticipirao i presjekao pas golmana Basela u opasnoj zoni, potom odigrao loptu za Touatija koji preciznim udarcem trese mrežu Basela za 2:2.

Najljepše je Stevanović sačuvao za kraj, odnosno 81. minut kada je iskoristio fantastičnu dugu loptu Clichija, primio je, a onda i majstorski savladao golmana gostiju za 3:2.

Servette ipak nije uspio krunisati maestralnu partiju Zmaja jer je u 88. minuti primio gol kojim je ujedno i postavljen konačan rezultat 3:3.

Asistencije i gol Stevanovića pogledajte u videoprilogu.