fbpx
Sport

(VIDEO) Godine su samo broj: Luis Suarez na debiju za Gremio postigao tri pogotka

Iskusni urugvajski fudbaler, Luis Suarez, postigao je tri pogotka na debiju u dresu novog kluba, brazilskog Gremija.

Njemu je bilo dovoljno samo jedno poluvrijeme da postigne tri gola. U susretu Superkupa Recope Gaucho, njegov Gremio je savladao Sao Luiz rezultatom 4:1.

Suarez je tako prvi put nakon decembra 2013. godine upisao hattrick u prvom poluvremenu, a posljednji put je to uradio u dresu Liverpoola protiv Norwicha u Premiershipu.

Urugvajcu je ovo bio 30. hattrick u profesionalnoj karijeri, a uz ovaj najnoviji, dva je postigao u dresu reprezentacije Urugvaja, šest za Liverpool, devet za Ajax. Također, kao igrač Barcelone je minimalno tri gola na jednoj utakmici postigao 12 puta.

Golove Suareza protiv Sao Luiza možete pogledati ispod teksta.

Podsjetimo, Suarez je nedavno kao slobodan igrač napustio urugvajski Nacional, te je odlučio pojačati brazilski Gremio.