Connect with us

Sport

Otac Lane Pudar nakon 19. mjesta: Za tri godine ćemo pokazati koliko i šta možemo

Objavljeno

na

Mlada bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar (15) osvojila je sedmo mjesto u kvalifikacijama na 100 metara delfin i nije se plasirala polufinale na Olimpijskim igrama u Tokiju, a nakon nastupa oglasio se i njen otac Velibor Pudar.

Nekadašnji golman Veleža pružio je podršku Lani, istaknuvši da je i samo ušečće na smotri najboljih sportista svijeta veliki uspjeh, te da na narednim Olimpijskim igrama u Parizu tek možemo očekivati mnogo bolji rezultat.

“Oko moje. Ti si naš šampion bez obzira na ove 24 stotinke, samim tim što si se plasirala na najveće sportsko takmičenje na svijetu. Biti 19. na Olimpijskim igrama sa 15 godina je veliki uspjeh, da si ti meni živa i zdrava, a mi ćemo njima pokazati za tri godine u Parizu koliko i šta možemo, ako Bog da. Ti si naš ponos, idemo dalje”, napisao je otac Lane Pudar na društvenim mrežama.

Podsjetimo, u kvalifikacijama su učestvovale 33 takmičarke, a najboljih 16 plivačica iz pet kvalifikacionih grupa plasiralo se u polufinale.

Lana se takmičila u kvalifikacionoj grupi 3 i ostvarila je vrijeme 58.32, što joj na kraju nije bilo dovoljno da se plasira dalje.

Naša petnaestogodišnja takmičarka je ostvarila ukupno 19. vrijeme u kvalifikacijama.

Klix

Oglašavanje

Sport

/VIDEO/ Dijamant u sjajnoj formi: Džeko novim golom spasio Inter poraza protiv Atalante

Objavljeno

na

Od

Inter i Atalanta odigrali su 2:2 u duelu 6. kola Serie A.

Domaći su poveli golom Martineza u 4. minuti.

Međutim, Malinovski i Toloi donose preokret gostima već u prvom poluvremenu.

Inter je uspio poravnati rezultat zahvaljujući našem Edinu Džeki.

Igrala se 71. minuta kada se Dijamant našao na pravom mjestu u pravo vrijeme i odbijenu loptu zakucao u mrežu za, ispostavit će se, konačnih 2:2.

U 85. minuti Inter je imao priliku doći do pobjede. Demiral je rukom sklonio loptu ispred Džeke, a sudija je pokazao na bijelu tačku. Međutim Di Marco je pogodio prečku.

Tri minute kasnije Picoli je postigao gol za goste, ali je on poništen nakon reakcije iz VAR sobe te je na kraju ostalo 2:2.

Pogledajte gol Edina Džeke:

Nastavite čitati

Sport

SUDIJA IZ BANOVIĆA/ U javnost procurile sporne fotografije na kojima sudija Elvis Mujić diže tri prsta, on tvrdi da su fotografije pogrešno protumačene

Objavljeno

na

Od

Banovićki sudija Elvis Mujić trebao je suditi sutrašnji meč između Borca i Sarajeva.

Međutim, on je tokom dana obavijestio Savez da zbog velikog pritiska i prijetnji koje dobija ne može suditi navedeni meč.

Komitet za suđenje je uvažio njegovu odluku te je promijenio sudije za meč u Banja Luci.

Mujić je kao razlog velikog pritiska na njega naveo i podatak da su se na društvenim mrežama pojavile fotografije na kojima on diže tri prsta, te da su iste pogrešno protumačene.

Svojom izjavom je potvrdio da su slike autentične, a u koju svrhu je uradio ovaj potez ostaje da se vidi, piše Sport1.ba.