fbpx
Sport

Inter na krilima Edina Džeke postao novi osvajač Superkupa Italije!

U okviru finalne utakmice Superkupa Italije, Inter je savladao ekipu Milana sa 3:0.

Nerazzurri su odigrali zaista sjajnu utakmicu, te su u potpunosti eliminsali prijetnje koje su Rossoneri mogli imati u ovom susretu.

Prvi pogodak Intera došao je već u desetoj minuti utakmice, a strijelac pogotka bio je Dimarco nakon asistencije Barelle kojeg je sjajno uposlio Edin Džeko.

Naš reprezentativac se nije tu zaustavio. Igrala se 21. minuta utakmice kada je Džeko dobio dubinsku loptu od Bastonija, sjajnim driblingom Dijamant je izbacio Sandra Tonalija i pogodio dalji ugao sa lijeve strane za 2:0.

Milan je u prvom poluvremenu ostao bez ijedne šanse. Uprkos želji da dođu bliže golu Intera u drugom poluvremenu, igrači Rossonera nisu uspjeli u tom naumu.

U 77. minuti utakmice Lautaro Martinez je postavio konačan rezultat utakmice od 3:0 i tako ovjerio pobjedu i novi trofej Intera.

Kapiten naše reprezentacije, Edin Džeko je na kraju odigrao 71. minutu na terenu, a nakon toga je zamijenjen, te je umjesto njega ušao Joaquin Correa.