fbpx
Sport

(FOTO) Nova pobjeda Banjalučana: Borac rutinski savladao ekipu Leotara u Banjaluci

Ova vijest je preuzeta sa portala Sport 1

U okviru 23. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine, FK Borac je savladao ekipu FK Leotar sa 2:0.

Banjalučani su mnogo bolje ušli u utakmicu, te su tokom cijelog susreta kontrolirali tempo protiv desetkovane ekipe iz Trebinja.

Borac je prvu priliku imao u četvrtoj minuti preko Predragovića, ali je taj udarac izblokiran. Leotar je zaprijetio u 11. minuti utakmice, ali je nakon ubačaja Milića, Borac lako otklonio opasnost.

U 20. minuti utakmice, Ninković je uputio dobar šut iz slobodnog udarca, ali je zatresao samo vanjski dio mreže. Odmah na drugoj strani šutirao je Stojković, ali preko gola Borca.

Četiri minute kasnije Tatar šutira lijevom nogom, ali lopta odlazi pored gola. Banjalučani su do prvog pogotka stigli u 30. minuti utakmice kada je Tatar sjajno ubacio loptu, a Ninković glavom savladao Puletića.

Do kraja prvog poluvremena Borac je prijetio još preko Subića i Ninkovića, čije lopte su otišle visoko preko gola.

U nastavku utakmice Banjalučani su nastavili sa dominacijom u igri, pa su tako u 58. minuti utakmice stigli do drugog pogotka, a ovoga puta Ninković je asistirao, a Kulašin matirao Puletića.

Najbolja šansa za Leotar desila se u 63. minuti utakmice kada je udarac Cmiljanovića pogodio stativu, te je ostalo 2:0. Do kraja utakmice većih prilika nije bilo, te su domaći lagano priveli utakmicu kraju i slavili novu pobjedu.