Sport

Debakl Borca u Sjevernoj Irskoj

Objavljeno

na

U prvom meču 2. pretkola Konferencijske lige nogometaši banjalučkog Borca poraženi su od Linfielda rezultatom 4:0. Bilo je to vrlo blijedo izdanje Banjalučana, koji će u revanšu za sedam dana pred svojim navijačima juriti ozbiljan zaostatak.

Prvo poluvrijeme proteklo je u potpunosti u znaku prvaka Sjeverne Irske, a domaći tim je šokatno poveo već u 2. minuti. Nakon duge akcije i karambola u šesnaestercu Borca, lopta se odbila do Michaela Newberrya, koji je iz blizine matirao Pavlovića za 1:0.

Linfiled je i nakon toga bio nadmoćniji, a Borac je prvi put zaprijetio u 20. minuti. Begić je pokušao s distance nakon ubačaja Zakarića, ali golman Johns je dobro odbranio.

Ipak, samo pet minuta kasnije bilo je 2:0 za Linfield, a strijelac je bio Christy Manzinga. Nakon kontre domaćih i dubinske lopte u prostor koju je poslao Fallon, napadač domaćih je umakao odbrani Borca i silovitim udarcem pogodio je same rašlje.

Sjevernoirski sastav je imao novu dobru šansu u 37. minuti. Stephen Fallon se namjestio na udarac s distance i dobro je ciljao, ali lopta je prohujala pored gola i na poluvrijeme se otišlo vodstvom Linfielda 2:0.

U nastavku je trener Borca Marko Maksimović izmjenama pokušao promijeniti tok susreta, ali ni to nije dalo rezultata.

Najbolju šansu za smanjenje rezultata Borac je imao u 62. minuti. Nakon kornera, kapiten Stojan Vranješ ostao je sam na petercu, ali je glavom šutirao preko gola.

S druge strane, domaći su vješto i strpljivo čekali svoju šansu,a dočekali su je u 75. minuti. Clarke je ubacio za veznjaka Mulgrewa, koji je udracem iz prve pogodio daljni ugao za 3:0.

Konačnih i uvjerljivih 4:0 postavio je Callacher u drugoj minuti sudijske nadokande.

Rezultat i strijelci:

Linfield – Borac 4:0 (Newberry 2’, Manzinga 25’, Mulgrew 75’, Callacher 90'+2)

Oglašavanje

Sport

SUDIJA IZ BANOVIĆA/ U javnost procurile sporne fotografije na kojima sudija Elvis Mujić diže tri prsta, on tvrdi da su fotografije pogrešno protumačene

Objavljeno

na

Od

Banovićki sudija Elvis Mujić trebao je suditi sutrašnji meč između Borca i Sarajeva.

Međutim, on je tokom dana obavijestio Savez da zbog velikog pritiska i prijetnji koje dobija ne može suditi navedeni meč.

Komitet za suđenje je uvažio njegovu odluku te je promijenio sudije za meč u Banja Luci.

Mujić je kao razlog velikog pritiska na njega naveo i podatak da su se na društvenim mrežama pojavile fotografije na kojima on diže tri prsta, te da su iste pogrešno protumačene.

Svojom izjavom je potvrdio da su slike autentične, a u koju svrhu je uradio ovaj potez ostaje da se vidi, piše Sport1.ba.

Pogledajte sporne fotografije:

Mujića će u Banja Luci zamijeniti Antoni Bandić koji je trebao suditi meč Tuzla Citya i Veleža. Umjesto Bandića pravdu na Tušnju će dijeliti Irfan Peljto.

Nastavite čitati

Sport

NOVI SKANDAL U BH. FUDBALU: Elvis Mujić zbog prijetnji odbio suditi meč Borca i Sarajeva

Objavljeno

na

Od

Novi skandal potresao je bh. fudbal. Banovićki sudija Elvis Mujić odbio je suditi meč Borca i Sarajeva!

Kako je naveo sam Mujić, od samog delegiranja dobijao je prijetnje zbog kojih je odlučio obavijestiti NSBiH da ne želi suditi meč u Banja Luci.

Navodno se danas i na društvenim mrežama pojavila fotografija gdje Mujić drži podignuta tri prsta, javlja Radiosarajevo.ba.

Povodom ovog slučaja Komitet za sudije i suđenje je večeras održao hitnu telefonsku sjednicu.

Mujića će u Banja Luci zamijeniti Antoni Bandić koji je trebao suditi meč Tuzle i Veleža. Umjesto Bandića u Tuzlu će Irfan Peljto.

U  Banja Luci neće biti ni pomoćnog sudije Aleksandra Smiljanića iz Laktaša, umjesto kojeg će pomoćni arbitar biti Mirza Demir iz Kaknja.

Od ranije je poznato da navijači Sarajeva “ne mirišu” sudiju Mujića, a i sam tim sa Koševa je više putao isticao nezadovoljstvo njegovim suđenjem.

Susret Borca i Sarajeva igra se sutra od 19 sati.